“Zorunlu rotasyona karşıyız”

22 Nisan 2015, Çarşamba - 00:12

Türk Eğitim Sen İzmit İlçe Temsilcisi Mete Domaç, rotasyonu zorunlu kılan yönetmeliğe öğretmenin azmini ve şevkini kıracağı için karşı olduklarını belirtti

 

Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi, rotasyona karşı yönetmeliğe tepki göstermek amacıyla basın açıklaması düzenledi. Şube Başkanı Yaşar Şanlı’nın da hazır bulunduğu toplantıda Türk Eğitim Sen İzmit İlçe Temsilcisi Mete Domaç, “Geçtiğimiz yıl okulları dolaşıp öğretmen arkadaşlara, ‘Rotasyonla ilgili çalışmalar var rotasyon geliyor’ dediğimizde yandaş sendikalar arkamızdan dolaşıp, ‘Rotasyon yok, bizim başkanımız halletti’ diyorlardı. Ancak söylediklerinin tam tersinin çıktığını geçtiğimiz hafta öğrenmiş olduk. Türk Eğitim Sen olarak zorunlu ve mecburi olan rotasyona karşıyız. Çünkü çıkışı itibarıyla tüm öğretmenleri mağdur edecek bir yönetmeliktir” dedi.

 

MAHKEMEYE VERECEĞİZ

Konuyla ilgili mahkeme sürecini başlatacaklarını söyleyen Domaç, “Önceleri eğitim bölgesi içinde yapılacağı söylenmesine rağmen ilçe içi ve ilçeler arası hatta Valiliklerce grup ilçelerin oluşturulacağı gibi birçok muğlâk ifadenin bulunduğu bir yönetmeliği asla kabul etmiyoruz. Bu yıl ilk olarak 12 yılını dolduran 40 bin öğretmenin büyük bir göç dalgası yaşayacağını ve bu göç dalgasının kademeli olarak 8 yılla noktalanacağını yönetmelikle öğrenmiş bulunuyoruz. Öğretmeni mağdur edecek bu yönetmeliği genel merkezimiz en kısa zamanda mahkemeye vermek için hazırlıklara başlamıştır” diye konuştu.

 

ELLERİNİZİ MEMURUN YAKASINDAN ÇEKİN

Bakanlığın öğretmenleri zorunlu rotasyona tabi tutarak çalışma azmini ve şevkini kıracağına öğretmenlerin motivasyonunu artırıcı çalışmalar içinde bulunması gerektiğini savunan Domaç, “Yıllardır Türk Eğitim Sen olarak öğretmen ve tüm memurların özür grubu tayinlerinin bir takvime bağlanmaması ve özrün oluştuğu andan itibaren tayin isteme hakkının verilmesini istiyoruz. İş güvencemize hiçbir şekilde dokunulmamasını istiyoruz. Ve artık yeter, çekin şu ellerinizi memurun yakasından diyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki