yakintakipgazetesi @ gmail.com

Evet, bence de iddialı bir başlık oldu. Esas yarış şimdi başladı demek bu güne kadar yapılan tüm çalışmaların yok hükmünde olması demek gibi birşeydi. Ama böyle bir başlık olmalıydı çünkü o yarışta Saadet Partisi daha adayını açıklamamıştı.

Ne diyordu sporcular ben bitti demeden bu yarış bitmez. Bu sadece bir spor terimi değil aslında bir inanç meselesiydi ben bitti demeden bitmez demek. Ve bunun en güzel örneğini siyasette yaşıyoruz. Birincisi MHP’nin ittifak ile geri çektiği Serap Çakır ile yaşadık. Sayın Çakır bir süre bekledikten sonra durum değerlendirmesi ile bu yarış ben bitti demeden bitmez adeta benim adıma kimse karar veremez diyerek çıktığı yola bağımsız olarak devam etme kararı aldı.

Şimdi benzer durumda İYİ Parti’nin adayı Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetinkaya var. Ama neden se çıktığı yolda ben bitti demeden bitmez diyen Sayın Çetinkaya’ya aynı anlayış gösterilmedi. Siyasi geçmişi olmayan ilk siyasi tecrübesini İYİ Parti ile deneyen Çetinkaya’ya sosyal medya üzerinden ve açıklamalar ile adeta bir linç kampanyası başlatıldı. Siyasi atmosferin bu kadar geniş yelpazede yapıldığı bir zaman da dün A partisi ile uyananların daha öğlen olmadan B partisinden başkan ve vekil olduğu gece yatmadan da C partisiyle yollarına devam edebildiği TBMM içerisinde bile seçilmiş vekillerin çok rahatlıkla yer değiştirebildiği bir ortamda Burcu Çetinkaya’ya reva görülen bu linç kampanyası pekte etik gelmedi.

Bu paylaşımları şu şekilde değerlendirebiliriz. Burcu Çetinkaya, zaten sahada yoktu, etkisizdi oy oranı hiçti gibi yazılanların çok da gerçekçi olmadığını aksine bazılarının korkulu rüyası olacağı anlamını da çıkarabiliriz. Atasözlerini sevdiğimi herkes bilir bunu da şuna bağlayalım “Meyve veren ağaç taşlanır”

Ya da bence asıl Saadet Partisi’nin bu hamlesi ile Gebze’de Cumhur İttifakı’nı ve Millet İttifakı’nı çarpıştırdı diye de yorumlayabiliriz. Bence de en doğru yorum bu olur siyaseten Gebze’de ittifaklar çarpıştı meydan Saadet’e kaldı diye de başlık atabiliriz.

Bu güne kadar gerek saha da yaptığı çalışmalarla gerekse insani tavırlarıyla çok güzel geri dönüşler alan Burcu Çetinkaya’nın bundan sonra her zaman seçimlerde birer fabrika gibi kurumsal anlamda çalışma yürüten Saadet Partisi ile oluşturacağı sinerji ile çok büyük mesafeler kat edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Biz böyle durumlarda Erbakan hocamızın şu sözünü hatırlıyoruz, “Zor bir yolda yürümek mecburiyetinde olan insanlar, yolda yürümeye başlamadan önce, gönüllerinde ve zihinlerinde yürümek ve yol almak zorundadırlar. Evvela, bu yolu ben nasıl aşarım? Korkusundan kurtularak yola çıktıklarında görürler ki, yol zor olsa da bir müddet sonra aşılmış yürünmüş ve hedeflenen yere gidilmiştir. İşte o zaman, insanların yüreklerinde, aslında yolun zannedildiği kadar zahmetli olmadığına ve bütün sıkıntılı yolların aşılabileceğine dair bir iman doğar.” Biz inanıyoruz Burcu Çetinkaya çıktığı bu yolda önünde ki bütün engelleri mazisi kırk yılı aşmış bir teşkilat ile aşacaktır.

Bir diğer konu bayan aday olur mu Saadet Partisinde bunu açalım. Hem bayan aday hem de başı açık bir aday aaaaa nasıl olur. Erbakan hocanın kemiklerini sızlatıyorsunuz. Sözlerini kulaklarımda duyar gibiyim. Ne yani şimdi her ilde her ilçede bulunan Kadın Kolları siyaset yapmayacak mı? Onların başında olan kadın yöneticiler ve yönetimleri siyaset yapmayacak mı? Erbakan hocanın hayatında iken Milletvekilliği yapan Nazlı Ilıcak ve rahmetli mücahideliğinden kimsenin şüphe etmediği Oya Akgönenç hanımefendi ile Erbakan hoca yanlış mı yaptı? Bu salonda kim eğer beni takip ediyorsa ve ben Erbakancıyım diyorsa dışarı çıksın bizim davamız şahısların değil bir ideolojinin davasıdır diyen Erbakan Hoca’dan daha mı iyi biliyorduk ki şimdi herşeyi Erbakan hocanın üstünden pirim yaptırır hale geldik. Saadet Partisi Milli Görüşün tek temsilcisidir. Kuralları kaideleri bellidir. Kapısı da sadece belli bir zümreye değil vatan ve millet aşkıyla yanan herkese açıktır. Bunun başı açık bu namaz kılmıyor ya da bu benim taraftarım değil diye bizde siyaset yapmasına mani mi olacağız. Biz Türkiye’nin teminatı olduğumuzu iddia eden bir camiayız. Kendisini bizim içimizde rahat eden herkese kapılarımız sonuna kadar açıktır. Öyle görülüyor ki Burcu Çetinkaya hanım da kendisini bizim içimizde rahat edecek şekilde görmüştür ve çıktığı yolu bizimle tamamlamaya inşallah mücahideliğine şahit olduğumuz ikinci bir Oya Akgönenç hanımefendi olmalıdır.

Saadet Partisi’nin ilk başı açık bayan adayı değildir ve sonda olmayacaktır. İzmir Buca’da Ceren Kara hanım ile sahaya çıkan Saadet Partisi yine İzmir Karşıyaka’da da Avukat Hatice Değerli hanım ile saha da çok güzel ve olumlu geri dönüşler almıştır ve almaya da devam ediyordur.

Gebze teşkilatı da gerek ana kademe, gençlik kolları ve Kadın Kolları’nın yanında tüm mahalle teşkilatları ve yönetimleri ile adayları Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetinkaya’nın yanında ve destekçileridir. Ne arada bir ihtilaf ne de bir çatlak ses vardır. Tüm teşkilat olarak tek bir hedefe kilitlenilmiştir o da bu seçimlerde Gebze Belediyesini rekor bir oy ile Saadet Partisi ve Milli Görüş Belediyeciliği ile tanıştırmak…

Evet, adayımız Gebze’nin en çok sevdiği herkesin yakında bildiği ve tanıdığı Türkiye’nin en başarılı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları arasında gösterilen Yrd. Doç Dr. Burcu Çetinkaya’dır…

Şimdi oyunuzu Saadet Partisi’ne vermek için ayrı bir nedeniniz var. Bu seçimde partiye değil adaya oy verdiğinizi unutmayın, sevgiyle kalın…

Selam, Dua ve Muhabbetle…