yakintakipgazetesi @ gmail.com

İki gün arayla üst üste aldığım iki acı haber..

Penceremiz hüzne açılırken geçen günlerde sosyal medya üzerinden makalemizde neyi konu alalım diye sorduğumda bir kaç arkadaşımız işlememezi arzu ettiği konuları dile getirmişlerdi. Şimdi diyeceksinizki bu vefat haberleriyle o konuların ne alakası var evet alakası var ve hepsini bir çatı altında toplayacağız ama önce beraber Bir çok anıyı  ve zamanı paylaştığımız

  Oktay kardeşime bizim değimimizle okay kardeşime ve Emre kardeşime Allahtan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun İnşaAllah (  Amin )

  

 Şimdi diğer penceremizi açalım işlememiz istenilen konuların hepsini işlemeye başlayalım İnşaAllah.

 Önce kendimizden başlayalım Sakın ola yazarım çizerim  sanatkarım şuyum buyum diye havaya girme vücudunu kurtlar sarar etini toprak emer İsmail  ÖLÜM VAR.

      Çürük ürünü tezgahın arkasına öne mostra çeken pazarcı kardeşim Kabirde fazladan kazandığın  100tl seni kurtarmaz ÖLÜM VAR.

 

       Fuzuli işi uzatan on liralık malzeme parası alıp içinden 5 lirasını  kırpan usta

Haram yiye yiye duan bile kabul olmaz hale gelir ÖLÜM VAR

 

Baharata çaya gıdaya dönere tavuğa her türlü zarzavata Dünya hırsıyla hile katan kardeşim kabir çok karanlık ÖLÜM VAR.

 

     Çakarlı arabaya bineceğim kapımı açacaklar her kes önümde önünü ilikleyecek diyerek farklı bir ebrehe farklı bir calud farklı bir firavun kibirine kapılan kardeşim sakın haa  Kabir  çok dar ve tek başınasın ÖLÜM VAR.

 

     Kimse görmüyor diye her türlü haltı işleyen Ama Müslümanım diyen kardeşim sırat Çok uzun ve her birimizin yaptıkları sırtımıza yüklenecek unutma ÖLÜM VAR.

 

        İşçinin Emeğinden çalan bunu ne yazık ki kar sayan yükselmek için altındaki insanları ezen iki anahtar teslim aldığında her türlü şekle girip arkadaşlarının üzerine çöken kardeşim  Kul hakkıyla gelme diyor yaradan başka gidecek bir yerin varsa oraya git ÖLÜM VAR.

    

         Makamının yükselmesi için karşısındaki insana her türlü iftirayı atan

İleri geri konuşan iki cihan içinde kendini rezil ettiğinden habersiz olan kardeşim  ÖLÜM VAR.

 

      Garibe mazluma ihtiyaç sahibine yerine getiremeyeceğini bildiği halde ümit veren kandıran oyalayan kendini alkışlatan kandırdım derken aslında kanan kurtuldum derken aslında yakalanan kardeşim Sanada ÖLÜM VAR.

 

       Bir imzasıyla milyonların hayatına etki edebilen sonuçlarını araştırmayan geri dönüşünü merak etmeyen hayramı vesile olduk şerremi demeyip ardına bile bakmayanlar evet Sizlerede ÖLÜM VAR.

 

       İhale bedelini yüksek gösterip doğacak çocukların bile hakkını yiyen yükseldiğini zannettikçe batağa batan kimse anlamaz diyen kurnaz zavallı patron Evet sanada ÖLÜM VAR.

 

         Elbette daha çok var günler aylar alır yazmaya kalksan ama En sonuncusu ‘’Sen benim kalbime bak benim kalbim temiz’’ diyen kardeşim

O tertemiz kalbinle vara biliyorsan secdeye var çünkü sanada ÖLÜM VAR.

 

          ‘’HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR SONRA BİZE                            DÖNDÜRÜLECEKSİNİZ’’

  ( ANKEBUT/57)

 

   Selamız okunmasa görüşmek üzere inşaAllah kalın sağlıcakla