Dilovası İHH’dan Suriyeli yetimlere yardım eli

 
Kilis'e sığınan Suriyeli savaş mağduru yetimler ile dul kadınların günlük ihtiyaçları, İHH tarafından hazırlanan "Yetim Dayanışma Günleri" projesi kapsamında karşılanmaya devam ediyor. Projeye Gebze ve Dilovası İHH’da destek verdi.
KİLİS, REYHANLI VE SURİYE’YE GİTTİLER
İHH Gebze ve Dilovası Temsilcilikleri tarafından bölgeye yapılan iki günlük ziyaret kapsamında Kilis, Reyhanlı ve Suriye’ye giden temsilciler bölgeye hem yardım desteğinde bulundu hem de bir dizi ziyaretlerde bulundular. 
KARDEŞLİK DUYGUSUYLA HAREKET ETMELİYİZ
İHH Dilovası Temsilcisi Ayhan Akbulut, yaptığı açıklamada, iç savaş nedeniyle Suriye'de yaklaşık 500 bin çocuğun yetim kaldığını söyledi. Akbulut, "İHH olarak başlattığımız faaliyetlerimiz kapsamında Ülkelerindeki iç savaştan kaçıp Türkiye'ye sığınan yaklaşık 100 bin Suriyeliye ev sahipliği yapan Kilis'te, yetim çocuklar ve savaş mağduru dul kadınlara sahip çıkmaya çalışıyoruz. İHH’nın ülke genelinde başlattığı çalışmaya bizde Dilovası ve Gebze Temsilcilikleri olarak destek sunmak için sivil toplum kuruluşlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızdan topladığımız gıda ve giyecekleri burada bulunan yetim çocuklarımıza teslim ettik. Yetimler diğer çocuklara göre daha mahcup ve mahzun. Bu çocuklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Bundan dolayı çalışmalarımızı hızlı şekilde devam ettiriyoruz. Buradaki insanlar gerçekten çok zor durumda. Hepsi uzanacak bir yardım elini bekliyor. Kardeşlik duygusu ile hareket etmeli ve bu yardımı onlardan esirgememeliyiz."dedi.
12 Şubat 2016, Cuma
Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

Facebook Yorumları

yazılım: habersistemim