Kentka'dan muhteşem bir program

 

İnsani Yardım Vakfı Gebze Şubesi (İHH), Gebze İHH Hanım Kolları ve Kentin Kadınları Platformu’nun Suriye için 1 TIR unu ile Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu’nun 1 TIR gıda malzemesi Gebze’den dualarla uğurlandı.

 

İnsani Yardım Vakfı Gebze Şubesi, Gebze İHH Hanım Kolları ve Kentin Kadınları Platformu’nun ile Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu’nun ‘Suriye’li Kardeşlerimiz için 4. Un Tırımız’ adlı kampanyası kapsamında dün 2 TIR da Gebze’den gönderildi. TIRların gönderilmesinden önce Gebze Kent Meydanı Kardelen Nikâh Salonu’ndaki bir program gerçekleştirildi. Programa İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve eşi Ragibe Köşker, Gebze Belediyesi Başkan Yardımcısı Nilay Ayran, Gebze İlçe Müftüsü Şaban Apaydın, Ak parti İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurt, Ak parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, İHH Gebze Şube Başkan Turgut Veisoğlu, Başkan Yardımcısı Âdem Çiftci, KEDFE Başkanı Tekin Dursun, HospitalPArk Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Yönten, Kentin Kadınları Platformu yöneticisi, Tuba Şensoy, Kampanya Sorumlusu Doktor Nilgün Yönten, Ak parti Mahalle başkanları, ilçe yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

ZULME KARŞI DURACAĞIZ

Program Kuran-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlandı. Ardından İHH Gebze Bölge Başkanı Turgut Veisoğlu ilk olarak bir konuşma yaparak şunları söyledi, “2 tırımız dışarıda bekliyor. Tırlarımızın bir kısmını Hatay’dan bir kısmını da buradan gönderiyoruz. İHH Gebze şubesi açılalı 1 yıl oldu. İHH yeryüzünün mazlumlarına elini uzatan bir çalışma. Gündemimizde Suriye var. Suriye’de 17 farklı ülkenin uçakları buraya bomba yağdırıyor. Bugünde kâfirlerin zulüm etmesinin nedeni kurdukları sömürü düzeninin bozulmaması için bu zulmü yapıyorlar. Bizler bu zulme karşı elimizden geleni yapacağız. Üzerimize düşen yaptığımız da Allah bize yardım edecektir. Mazlum coğrafyalarına elimizden geldiği kadar yardım edeceğiz. Bu kampanyada destek veren herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

MAZLUMLARIN YANINDAYIZ

Programda bir konuşma yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ise şunları söyledi, “Her zaman olduğu gibi İHH mazlumun yanında olmuştur. Türk milleti her zaman olduğu mazlumların yanında olmuştur. Kıyamete kadar yaşadığımız her coğrafyada bu millet birlik ve beraberlik içinde yayacağız.  Tek mazlumları savunan ve güçsüzlerin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Gebze bugün bir tır olur veya sayı önemli değil. Bu duruma sahip çıkmak önemli. Önemli olan bu yardımlara sahip çıkılmaktır. Bu bir intihan meselesidir. Bazen zor soruları olur. Allah’ın izni ile bu süreci atlatacağız.” diye konuştu.

ELİMİZDEN GELEN YARDIMI YAPIYORUZ

Başkan Köşker’den sonra Kenti Kadınları Platformu Başkanı Tuba Şensoy bir konuşma yaptı. Tuba Şensoy, “Son yıllarda dünyada yaşananları seyretmek bize göre değildi. Kent Kadınları olarak savaş ve mülteci sorunlarına sadece göz attık. İHH’nın yaptığı çalışmalara destek vermeye başladık. Kardeşlerimiz için birçok kampanya başlattık. Bu kampanyalarda destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.” diye belirtti.

KARDEŞLERİMİZ AÇKEN DUYARSIZ KALAMAYIZ

Ben Doktorum iyi hasta bakarım mikrofondan konuşmayı pek beceremem diye sözlerine başlayan Doktor Nilgün Yönten konuşmasında salonda bulunan insanları duygulandırdı.

 Projeyi Yürüten Doktor Nilgün Yönten, “Kentin Kadınları tamamen sosyal sorumluluklarını üstüne almış,30 kadının bir araya gelerek bir dizi çalışmalar yapıyoruz. Savaş mağduru olan Suriyelilere elimizden gelen yardımı yapıyoruz.” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİLER

KEDFE Başkanı Tekin Dursun bir konuşma yaparak, “Bu kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyorum. Federasyon olarak bizler de bu kampanyaya destek vermek istedik. Bizler de bir tır gıda yardımı hazırladık. Sizlerin desteği ile bu tır sayılarını artırırız.” diye konuştu. Tekin Dursun’dan sonra Genç İHH Başkanı Fatih Yazıcı bir teşekkür konuşması yaptı. Son olarak ise İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “İsrail Mescidi Aksa’yı yıkmaya başlarken yanlarındaki evleri yıkarak buna başladı. Evleri yıkılanlardan bir kadını dinledim. Hiç korkmadığını söyledi. O kadın nasıl Mescidi Aksa’nın kadın savunucusu ise Türkiye’de de böyle kadınları görüyoruz.

SURİYE KARA BİR DELİK

İHH Genel başkanı Bülent Yıldırım;Bayırbucak’ı ne yazık ki kaybettik. Sadece yardımla bu işi yapamayız. Suriye bir kara delik herkesi içine çekiyor. Suriyeli kadınlar artık kıyametin kopması için dua ediyorlar. Suriye’de her türlü işkence yapılıyor. Bayırbucak düşünce sabaha kadar uyamadık. Allah hiçbir kadın ve çocuğu Esad rejiminin eline düşürmesin. Dünyada 20 ülkenin uçağı Suriyeli kadın ve çocukları bombalıyor. Hedef 1 milyar insanı savaşa sokmak. ABD ve İsrail bu savaşları çıkarıyor ki diğer güçler zayıflasın. Bu savaşta Türkiye’yi paramparça etmek istiyorlar. Kürtlere çok büyük haksızlık yapıldı. Ancak son yıllarda büyük haklar verildi. Buna rağmen bu savaşın olmasının nedeni İslam dünyasının esir yapılmasıdır.

DUALARLA Açlığı pazarlık konusu yapıyorlar. Gece yatarken bir yanınıza Suriye’yi bir yanınıza Filistin’i alarak uyuyun.” dedi. Buradaki programın ardından Gebze Kent Meydanı’nda bulunan yardım GÖNDERİLDİ

Demek ki bu ülkeyi parçalamak istiyorlar. Türkiye İslam dünyasının kalesidir. Bu yardım kampanyalarını artırmamız lazım. Rusya niye gelip bizim ekmek fırınını yetim kamplarını vuruyor? TIR’ları dualarla İHH’nın Suriye ve Hatay’da bulunan kamplarına gönderildi. 

 

30 Ocak 2016, Cumartesi
Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

Facebook Yorumları

yazılım: habersistemim