Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda bulunan kurum, kuruluş ve özel işletmeleri buluşturan ve 30 yıldır devam eden Gebze Basın Turnuvası, 31. Kez spor severleri bir araya getiriyor. Bu yıl STS Group Sponsorluğunda oynanacak Basın Turnuvası, genç yaşta hayata gözlerini yuman rahmetli Görkem Çiler’in de anıldığı, hatırlandığı özel bir organizasyon olma özelliğini de devam ettirecek. Gebze Ticaret Odası’nın ev sahipliğini yaptığı kura çekiliş törenine, CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze Ticaret Odası Başkanı Abdurrahman Aslantaş, GTO Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu, STS Group Yönetim Kurulu Başkanı Murat Köksal, Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Darıca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ulaş Doğan, Farabi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Arif Emre, Çayırova Belediyesi Özel Kalem Müdürü Aydın Turan, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, MHP Gebze İlçe Başkanı Ali Yalsız, Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, DEVA Partisi Gebze İlçe Başkanı Ahmet Demirtaş, CHP Çayırova İlçe Başkanı Binali Eriş,  İYİ Parti Kocaeli İl Yöneticisi Özhan Öztürk, AK Parti Gebze İlçe Başkan Yardımcısı Selim Malkoç, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Turnuvada mücadele edecek takım temsilcileri ve çok sayıda sporsever katıldı. 
“GEBZE ADINA HER KONUDA BÜTÜN OLMAK ÖNEMLİ”
Kura çekiliş töreninde konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler, böylesi organizasyonları düzenlemenin zor olduğuna ve bunu istikrarlı bir şekilde devam ettirmenin zorluğuna vurgu yaparak, “Artık bir aile havasına bürünün bu organizasyonda, 4 ilçemizin kurumlarını, spor adamlarını bir arada görmek bizleri çok mutlu ediyor. İşte Belediye Başkanlarımız buradalar, güzel hizmetler üretiyorlar, burada da bir spor etkinliğinde bir aradalar. Gebze adına olan her konuda bir ve bütün olmak önemli, bu turnuvada bunun yakalandığını görüyoruz. Benim için ayrı bir yeri ve önemi olan bu turnuvaya destek veren, içerisinde yer alan herkese çok teşekkür ediyorum. Sakatlıkların olmadığı, başladığı gibi hep dostlukların konuşulduğu bir turnuva olmasını temenni ediyorum” dedi.  
“ŞAMPİYONLUĞUN EN GÜÇLÜ ADAYLARI ARASINDAYIZ”
Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Belediyesi’nin spor alanında yaptığı çalışmalardan söz ederken, basın turnuvasına dair de şunları söyledi: “Gebze Belediyesi’nin Voleybol ve Ampute futbolda iki takımı Türkiye birinci liginde mücadele edecek, Gebze’de on binlerce çocuğumuza spor hizmeti verdik, vermeye de devam edeceğiz. Basın Turnuvası bölgemiz de artık bir marka olmuş, kurumları ve spor insanları bir araya getiren güzel bir organizasyon, geçtiğimiz yıl şampiyon olduk, bu yılda şampiyonluğun en güçlü adayları arasındayız. Turnuva da Görkem kardeşimizin, yeğenimizin anılması, trafik kazaları konusunda farkındalık oluşturulması da takdir edilecek bir davranış. Bu vesile ile Görkem Kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Turnuva maçlarını sakatlıksız, olaysız geçmesini temenni ediyorum.”
 
“4 İLÇEYİ BİR ARAYA GETİREN ORGANİZASYON”
Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü olarak, bir çok önemli spor organizasyonunun yanı sıra, bölgemize ilk Olimpiyat Madalyası getiren bir kulübünde başkanı olan, Darıca’yı spor kenti yapmak adına ciddi adımların mimarı Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da, “Yıllardır devam eden ve her yıl Darıca Belediyesi olarak da içerisinde yer aldığımız bir organizasyon. Her yıl çok iyi takım yapsak da, şampiyonluğu kıl payı kaçıran taraf olduk, bu yıl şampiyonluk da istiyoruz. 4 ilçeyi bir araya getiren, sporun birleştiren yönünü hep ön planda tutan bu organizasyon da, yeğenimiz Görkem Çiler’in isminin de yaşatılması ayrıca bizi duygulandıran bir durumdur. Allah anne-babasına, sevenlerine sabır versin, büyük bir acı, Allah böyle bir acıyı hiçbir tanıdığımıza, sevdiğimize yaşatmasın, kardeşimizin mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.