Gebze organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren ve yaptığı ihracatlar ile Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlayan, sadece Gebze’nin değil Türkiye’nin markası olan, sektörünün lider markası Koçel Çelik Gebze birlik fk nın sportif faaliyetlerine sponsor oldu.

Sportif başarıları ile kendinden söz ettiren, kısa sürede bölgemizin en gözde futbol kulübü haline gelen, amatör kümede boy göstermesine rağmen kurumsal alt yapısı ve futbolun doğru yönlerini ön plana çıkartarak profesyonel futbol kulübü imajı sergileyen, bölgemizin gururu haline gelen Gebze birlik fk bir çok sponsor firma ile maddi anlamda güçlü bir yapıya kavuşmuştu. Bölgemizin güçlü firmalarından Şener GYD nin de ciddi anlamda desteklediği Gebze birlik fk Koçel ile yaptığı anlaşma ile kendi lig seviyesinin değil artık bal ligi seviyesinin kulübü haline geldi.

Gebze birlik fk başkanı Hayır sever iş adamı Şener Yılmaz; anlaşma sonrası Gebze’yi profesyonel liglerde temsil etmek adına çok önemli bir anlaşma gerçekleştirdiklerini, sporun be sporcunun yanında olan ve Giresun spor gibi ülkemizin büyük kulüplerinden birininde sponsoru olan Koçel in bu duyarlı tutumunun taktire Şahan olduğunu belirterek, şehrimizde en büyük markamız gebze sporun profesyonel liglerde olması gerektiğini ama bunun asla yeterli olmayacağını en az bir kulübün daha profesyonel liglerde olması gerektiğini, bu kulübünde kendilerinin olması gerektiğini belirtti. Sözlerini Koçel firması genel müdürü Korhan bey ve Metin bey e teşekkür ederek noktalayan yılmaz, yeni sponsorlarımızın da her an imza aşamasında olduğunun bilgisini verdi.

Bölgemizde ciddi bir seviye eksikliğinin olduğunu bütün spor camiası kabul ederken , gebze spor ve gebze birlik fk dan gelen bu sevindirici haberler bütün futbol camiasını fazlası ile heyecanlandırdı.
Gebze Birlik FK Başkanı Şener Yılmaz, sponsorluk bedelini önümüzdeki günlerde açıklayacağını söyledi.