Geçtiğimiz haftalarda Gölcük Kaymakamı Yusuf Özdemir'in hayatını kaybetmesi nedeniyle boşalan Gölcük Kaymakamlığı görevine Adana’nın Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin atandı. Kocaeli'ye gelen Gültekin, yeni görevine başladı.

MÜFİT GÜLTEKİN KİMDİR?
07.05.1977 tarihinde Ankara ili Polatlı ilçesinde doğdu ve ilk-orta öğrenimini Polatlı’da tamamladı. Ankara Gazi Teknik Lisesini bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Mardin Artuklu Üniversitesi Tarih Bölümünde Yüksek Lisans yaptı.

Yozgat Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. İngiltere’de Londra Middlesex Üniversitesinde 1 yıl süre ile yabancı dil eğitimi aldı. 3 yıllık staj ve eğitim sürecinden sonra sırasıyla; Bursa / Büyükorhan Kaymakamlığı, Kilis / Elbeyli ilçesi Kaymakamlığı, Mardin Vali Yardımcılığı, Mardin / Yeşilli Kaymakamlığı, Balıkesir / Savaştepe Kaymakamlığı, Osmaniye / Bahçe, Adana / Sarıçam  Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı  Personel Genel Müdürlüğünün 06.09.2023 tarihli onayı ile Gölcük Kaymakamlığına  görevlendirilmiştir.  Kaymakam Müfit GÜLTEKİN evli ve 2 çocuk babası olup, eşi Gül Hanım felsefe öğretmenidir.