AK Parti Gebze eski İlçe Başkanı Hasan Soba Ak Parti Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.
  

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs tarihinde yapılacak. AK Parti’de 13 Mart’ta başlayan 22 Mart Çarşamba gününe kadar sürecek olan adaylık başvuruları için aday adayı olmak isteyen isimler il binasına gelerek başvurularını yapmaya devam ediyor. Aday adayı bolluğu yaşanan AK Parti’de Her gün 09.00-17.00 arası il başkanlığında başvurular kabul ediliyor.

AK Parti Gebze eski İlçe Başkanı Hasan Soba da aday adaylığı için bugün il binasında resmi başvurusunu gerçekleştirdi. Soba burada yaptığı açıklamada;” 14 Mayıstaki vekillik için başvurumuzu yaptık. Gebze’de mahalle gençlik kollarında başladığım siyasi hayatıma meclis üyesi olarak devam ettim. Bundan sonra gece gündür demeden seçimleri kazanmak için bir nefer olarak en üst performansı göstermek için çaba sarf edeceğiz”

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ ın 10 Mart’ta startını verdiği tarihimizin en önemli seçimlerinden biri olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerine adım adım yaklaşmaktayız. Biliyoruz ki bu seçim ülkemizin hem bugünü hem de yarını için büyük bir önem arz ediyor.
Böylesine önemli bir zamanda bende, Güçlü ve Yeni Türkiye Yüzyılı yolunda Kocaelimize Gebzemize ve Ülkemize hizmet etme gayesiyle, gençlik yıllarımdan bugünlere kadar her kademesinde görev almaktan ve milletim adına çalışmaktan hep gurur duyduğum bu kutlu davada Sn Cumhurbaşkanımızla birlikte partimin bir neferi ve aynı zamanda da Kocaeli Milletvekili Aday Adayı olarak yürümeye bir adım atmış bulunmaktayım.
Ak Partiye gönül vermiş siz değerli dostlarımla bu yolu birlik- beraberlik içerisinde geçeceğimize ve Sn Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizi daha da ileriye götürecek çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Rabbim utandırmasın ve yolumuzu açık eylesin inşallah.
14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştireceğimiz seçimlerin vatanımıza milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, bizi hoşgörü ve samimiyetle karşılayan yeni İl Başkanımız kıymetli dostumuz Sn Şahin Talus’a ve yönetimine ayrıca bizzat gelerek ve dahi arayarak desteklerini veren tüm dostlarıma şükranlarımı sunuyorum.
Her zaman dediğimiz gibi durmak yok Kocaelimiz ve Ülkemiz için her daim her koşulda çalışmaya devam diyorum.Dedi.

HASAN SOBA KİMDİR?

1975 Rize Doğumlu Hasan Soba, evli ve üç kız babasıdır. Ticaretle uğraşan Soba, Erciyes Üniversitesi Muhasebe ve Anadolu Üniversitesi Muhasebe Finansman bölümünü okudu. AK Parti Gebze 5. Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimle İlçe Başkanlığına getirilmişti.