Yeniden Refah Partisi Kocaeli Milletvekili aday adayı Yaşar Birgül Cumhur ittifakına dahil olma sürecinde hiçbir pazarlığa girmediklerini vurguladı. Birgül, prensiplerinin kabul edilmesi üzerine ittifaka dahil olduklarını Prensipleri arasında sürekli gündeme getirdikleri 6284’ten daha can alıcı maddeler bulunduğunu ifade eden Yaşar Birgül, objektif davranmaya devam edeceklerini de açıkladı.

6284’TEN ÇOK DAHA CAN ALICI MADDELER VAR

Seçime kendi ayrı milletvekili listeleri ile girdiklerinin altını çizen Birgül, ittifaka dahil olma süreçlerinde 30 prensipten yalnızca 6284 ile gündeme gelseler de göçmenlerin güvenli gönderilmesi, Yap İşlet modeli ile yapılan yatırımlarında gözden geçirilmesi, D8 Ülkeleri ile ticaret hacminin artırılması gibi çok daha can alıcı talepleri olduğunu belirtti. Sahada iktidarın, doğrularının yanında olacaklarını ifade eden Birgül, gördükleri yanlışları kim yaparsa yapsın uygun bir dil ile uyarmaya ve kendi projelerini ortaya koymaya devam edeceklerini dile getirdi.

DOĞRULARIN YANINDA OLDUK

Yeniden Refah Partisi Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Yaşar Birgül, partilerinin Cumhur İttifakına dahil olmasının vatana, millete, İslam Alemine ve Kocaeli ye hayırlı olmasını temenni etti. Yeniden Refah Partisi’nin Dr. Fatih Erbakan liderliğinde kurulduğu günden beri doğruya doğru yanlışa yanlış diyen, milletimizin değerlerini ön plana çıkaran bir siyaset izlediğini belirten Birgül, bu süreçte milletimizin faydasına olduğunu düşündükleri birçok icraatın yanında olduk. Milli savunma alanında yapılan İHA SİHA gibi doğru projelere sahip çıktıklarına değinen Gezgin, “Ayasofya’nın ibadete açılma kararı çıkar çıkmaz Liderimiz Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aramış ve en ön safta yer alıştır. TOGG’un açılışında da en ön sıralarda bulunmuştur. Birgül, bu ülke için doğru olan yerli ve milli olan ne varsa yanında duracağız.

YANLIŞI NE PAHASINA OLURSA OLSUN SÖYLEDİK

Bunun yanında hükümetin yapmış olduğu yanlışların karşısında olup alternatiflerini sunduklarına da dikkat çeken Birgül, İstanbul Sözleşmesi’ndeki yanlışları bazı kitlelerce yanlış anlaşılıp oy kaybetme pahasına olursa olsun ortaya koyduk. 6284 sayılı aile yapısını bozan maddeleri gündeme getirmekten çekinmedik. Bunun yanında eşcinsel derneklerin kapatılması gerektiğine dair dik duruşumuzu her zaman dile getirdik. Aşı sürecinde bütün partiler aynı noktada durmuş olmasına rağmen liderimiz tereddütlerini, şüphelerini, kamuoyunun önünde paylaşmıştır. Çevreyi koruyormuş gibi görünse de çok muğlak olan Paris İklim Sözleşmesi 600 milletvekilinin tamamının oy birliği ile geçmiş olmasına rağmen Liderimiz Dr. Fatih Erbakan, tereddütlerini tek başına kalmasına rağmen göstermiştir.

ŞU AN PROJELER KONUŞULUYOR OLMALI

Türkiye siyaseti çok farklı bir noktaya evrildiğini belirten Birgül, iki kutuplu bir siyaset anlayışının karşımıza çıktığına dikkat çekti. Normalde projelerin konuşulması gerek. Maalesef gelinen noktanın tamamıyla “o tarafta mısın, bu tarafta mısın?” ayrımına döndüğünü söyledi.

YENİDEN REFAH PARTİSİNİN ’NİN KABUL EDİLEN PRENSİPLERİ

Cumhur İttifakına dahi olma süreçlerini özetleyen Yaşar Birgül, imza altına alınarak ve yapılacağı taahhüdü alarak ittifaka dahil oldukları Millî Görüş kriterlerindeki 30 prensiplerini de açıkladı:

Üretim, istihdam ve ihracat ekonomisinin uygulanması; Denk bütçe ve milli kaynakların harekete geçirilerek faiz yükünün azaltılması; Enerjide yerli kaynakların kullanılması, yenilenebilir enerji santralleri ile üretim yapılması ve üretimde yerli ara malları ve hammadde kullanılmasının teşvik edilerek dış ticaret açığını düşürülmesi; İlave vergi ve zamlardan kaçınılması; Çiftçi, esnaf ve üreten kuruluşların faiz borçlarının silinmesi, ana paranın faizsiz yapılandırılması, çiftçilere arazi değil üretim desteği verilmesi; Yİ modeli ile yapılan yatırımların gözden geçirilmesi ve varsa haksız kazancı ortadan kaldırıcı ve önleyici tedbirlerin alınması, Belediyelerin borçlanmasına ilişkin tedbirlerin alınması ve israfların önlenmesi, tarımsal kotaların kaldırılması, TCMB’nin hazineyi fonlandırmasının önündeki engellerin kaldırılması, Çalışanların ve emeklilerin aylık gelirlerinin yoksulluk sınırından aşağıda olmamasının temin edilmesi, İHA-SİHALAR, yerli otomobil ve diğer stratejik ürünlerin ve savunma silah ve mühimmatlarının üretiminin desteklenmesi, Din, dil, ırk ve gelir düzeyi ayrımı yapılmadan “herkes için adalet” tesisi edilmesi, Atamalarda adalet, liyakat ve aile bütünlüğünün dikkate alınması. İstanbul Sözleşmesinin iptalinin TBMM’de de oylanması ve uzantısı 6284 sayılı yasanın aile bütünlüğünü bozucu hükümlerinin ayıklanması, 6251 sayılı yasanın gözden geçirilmesi ve sapkınlıkların önlenmesi, Toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin düzenlemelerden vazgeçilmesi, süresiz nafaka konusundaki mağduriyetlerin giderilmesi, Fulbrıght Komisyonunun faaliyetlerinin sonlandırılması, DSÖ ile yapılan sözleşmelerin milli çıkarlarımıza uygun hale getirilmesi, Doğu ve güneydoğu bölgelerinde İslam kardeşliği esas alınarak ırkçılığın önlenmesi ve devlet-millet kaynaşmasının sağlanması, D8’in canlandırılması ve D60’ın temellerinin atılması, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kazanılmış haklarından taviz verilmeden daha fazlası için gayret edilmesi, Kudüs ile ilgili kırmızı çizgimizin korunması, Suriyelilerin güvenli şekilde ülkelerine dönüşünün temin edilmesi, Milli Eğitim müfredatının milli ve manevi değerlerimize uygun hale getirilmesi, Zinanın suç sayılması, Mazottan vergi alınmaması, Gübre fiyatlarına en az % 50 sübvansiyon uygulanması, Engellilerin maaşlarının asgari ücret seviyesine çıkarılması. Gibi maddeler İsteklerimizden bazıları. Yanlışa yanlış doğruya doğru demek için, Türkiye’nin huzuru için Refaha her evden bir oy istiyoruz.

 Milli Görüş meclise diyoruz. Dedi.