Ziyarette huzurevi sakinlerinin Yaşlılar Haftasını kutlayan Kaymakam Güler, “18-24 Mart tarihleri arası Yaşlılara Saygı Haftası olarak kutladığımız bu haftada bizlerin en kıymetli hazineleri olan yaşlılarımızı ziyaret ederek onların yanında olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz. Büyüklerimizin yüzlerini gülerken görmek bizleri de mutlu ediyor. Tecrübe ve düşünceleriyle bizlere yol gösteren yaşlılarımız her zaman başımızın tacıdır. Onların geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar geleceğe de ışık tutan birer kaynaktır. Bizler de bir gün yaşlanacağımızı, evlatlarımızın hürmetine ilgi ve yardımına ihtiyacımız olacağını asla unutmamalıyız. Biz büyüklerimize gerekli saygı ve ilgiyi gösterelim ki bizim çocuklarımız da bizlere saygı ve hürmet göstersin. Çocuklarımıza bu konuda iyi örnek olmak zorundayız.

 Peygamber efendimiz bir hadis-i şerifinde “Bereket büyüklerinizin yanındadır. Düşkünleri görüp gözetiniz; zira siz, ancak düşkünleriniz sayesinde yardım görür ve rızıklandırılırsınız”  buyurmaktadır.  Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde hayat sürmeleri için elimizden geleni yapmakta gerek huzurevimiz gerek evde bakım hizmetlerimizle daima büyüklerimizin yanında olmaktayız. Tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, minnet ve şükran duygularımla, yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımla ellerinden öpüyorum” dedi.

Kaymakam Mustafa Güler, Huzurevinde kalan değerli büyüklerimize meyve ve çeşitli hediyeler vererek hayatlarını huzurlu ve sağlıklı bir şekilde sürdürmelerini temenni ettiklerini söyledi.

Gebze Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Kuran-ı Kerim tilavetinde bulunarak hayatını kaybeden tüm yaşlılarımıza dua etti. 

Daha sonra Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün katılımıyla devam eden programda belediye fasıl ekibi yaşlılarımıza mini bir program düzenledi. 

Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden huzurevi sakinleri, hatırlanmanın güzel bir duygu olduğunu söyleyerek Kaymakam Mustafa Güler’e ve Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’e teşekkür ettiler.