Günay Uzun tarafından yapılan açıklama şöyle:

Sevgili hemşehrilerim;
Bir milletin geleceğini şekillendiren en önemli araçlardan biri olan seçimlerde oy kullanmak, hem vatandaşlık görevimiz hem de gelecek nesillere bırakacağımız mirastır. 9 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Bulgaristan Parlamentosu ve Avrupa Birliği Parlamentosu seçimlerinde, Türkiye’de yaşayan tüm Bulgaristan vatandaşları ve çift vatandaşlarımız olarak oy kullanma hakkına sahipsiniz.
Bu seçimler, sadece bir oy kullanma işlemi değil, aynı zamanda atalarımızın topraklarına duyduğumuz bağlılığı, onların bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkma irademizi ve gelecek nesillere olan sorumluluğumuzu yansıtan birer simgedir. Her bir oy, Bulgaristan’ın ve Avrupa’nın geleceğinde bizim de söz sahibi olduğumuzu gösteren bir umut ışığıdır.

Bulgaristan’da yaşayan kardeşlerimizin sesi olmak, onların haklarını savunmak ve daha iyi bir geleceğe katkı sağlamak için lütfen oy verme hakkınızı kullanın. Bu anlamlı görevi yerine getirerek, hem kendimiz hem de Bulgaristan için daha parlak bir yarın inşa edebiliriz.

Oy kullanma işlemi için gerekli bilgilere Balkan Dernekleri üzerinden ulaşabilirsiniz. Oy kullanmanız için geçerli
kimlik kartlarınız (liçna karta) yeterli olacaktır. Seçim günü sandıklarda buluşarak, birlikte güçlü ve kararlı bir ses olalım.

Kalplerimizdeki sevgi ve birliktelik duygusuyla, Bulgaristan’ın ve Avrupa’nın geleceğini birlikte şekillendirelim.

Saygı ve sevgilerimle,

Günay Uzun
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi