Medeniyet Derneği Kocaeli Şubesi, Gebze çarşıda yer alan yeni dernek merkezinin açılış törenini büyük bir katılımla gerçekleştirdi. Törene, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr.Ömer Faruk Yelkenci, Medeniyet Derneği Genel Başkanı Ali Öztürk, Kocaeli Vali Yardımcısı Şenol Kaya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Soba, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Gölcük Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış programı, Medeniyet Derneği Kocaeli Şube Başkanı Mahmut Ardıç'ın konuşmasıyla başladı. Ardıç, yeni merkezin bölgeye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, derneğin misyonu ve geleceğe dair vizyonu hakkında bilgi verdi.

Törenin onur konuğu Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci, "Medeniyet Tasavvuru" üzerine yaptığı konuşmada, medeniyetin eğitime olan etkisi ve derneklerin bu konudaki rolünün önemine değindi. Yelkenci, Medeniyet Derneği'nin çalışmalarını takdirle karşıladığını belirterek, yeni merkezin hayırlı olmasını diledi.

Açılış töreni, protokol üyeleri ve davetlilerin kurdele kesimi ile son buldu. Yeni dernek merkezi, açılışın ardından misafirlerin ziyaretine açıldı ve katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

Medeniyet Derneği Kocaeli Şubesi'nin yeni merkezi, bölgedeki sosyal ve kültürel faaliyetlere ev sahipliği yaparak, toplumsal gelişime katkı sunmaya devam etmeyi hedefliyor.