İsmini Atatürk 'ün kurduğu Millet Mekteplerinden alan Mektebim Koleji ; Gebze' de 2012'den beri faaliyet gösteren ve yerelde bir marka haline gelen Yeni Umut Okulları ile güç birliği yaparak eğitim öğretim alanında birlikte daha güçlü adımlarla yürümek üzere yola çıktılar.

Bugüne kadar akademik alanda, yabancı dil, sosyal, sanat ve spor dallarında birçok başarıyı elde etmiş olan Yeni Umut Okulları tüm akademik ve yönetim kadrosuyla birlikte Mektebim Koleji çatısı altında bilimsel eğitim öğretim anlayışıyla büyüyüp gelişen nesiller yetiştirmeye devam ediyor.

Mektebim Koleji Gebze Kurucusu Sn. İsmail Yaşar,
"Yerelde kısa sürede başarılara imza atmış ve bölgenin önde gelen okullarından biri olarak eğitimde söz sahibi olup daha geniş kitlelere ulaşmak başlıca hedeflerimiz arasındadır. Bu hedefimize doğru yürürken daha kurumsal bir çizgide devam etmek adına Mektebim Koleji kurucusu Sn. Ümit Kalko ile bir mutabakata vardık ve Gebze'de ismimizi Mektebim Koleji olarak değiştirdik.
2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren yeni ismimiz, profesyonel yönetici ve eğitim kadromuzla birlikte daha büyük ve dünyaya açılan bir eğitim anlayışıyla yolumuza devam edeceğiz." dedi.

 YAŞAR, sözlerini bitirirken '14 Ağustos Pazartesi akşamı Mektebim Gebze Kampüsünde saat 19.30'da gerçekleştirecekleri lansman için de bilgi verdi. Gebze, Darıca, Çayırova Protokolünün, STK ve Odaların Başkanları ile temsilcilerinin ve tüm velilerin davetli olduğunu belirterek GEBZE MEKTEBİM KOLEJİ'nin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum' dedi.