“Kongrede adayım!”

İlçe yönetimini tanıttığı basın toplantısında konuşan MHP Gebze İlçe Başkanı Ali Yalsız, “Gebze’de Milliyetçi-Ülkücü Hareketin tohumu artık toprakla temas etmiştir. Fırtınaların etkilemeyeceği büyük bir ağaç olmuştur. Bu ağacın gölgesinde kalbinde vatan, millet olan herkese yer vardır. Önümüzdeki haftalarda yapılacak olan kongremizde adayım” dedi.

MHP Gebze İlçe Başkanlığı, göreve yeni atanan İlçe Başkanı Ali Yalsız ve Yönetim Kurulu üyelerini tanıtmak üzere bir basın toplantısı düzenledi. Salaş Kafe’de düzenlenen basın toplantısına; MHP Gebze İlçe Başkanı Ali Yalsız ve yönetimi, Cumhur İttifakı MHP Gebze Belediye Meclis Üyesi Ömer Cihan Kavak ile basın mensupları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını MHP Gebze İlçe Başkanı Ali Yalsız yaptı. Önce kendini daha sonra da ilçe yönetimini tanıtan Başkan Yalsız şunları söyledi: “MHP Gebze ilçe başkanlığı yönetim kurulu basın tanıtım programımıza hoş geldiniz. Bildiğiniz üzere 12 Temmuz 2023’te, Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve MHP Kocaeli il Başkanımız Sayın Murat Nuri Demirbaş Beyin takdirleri ile MHP Gebze ilçe başkanlığı görevine getirildim. Tecrübeli bir yönetim kurulu oluşturarak İl Başkanımız Sayın Murat Demirbaş’a sundum, akabinde zaman kaybetmeden görev dağılımını yaparak çalışmalarımıza başladık. Samimiyetle ifade etmek isterim ki; Gebze’de Milliyetçi-Ülkücü Hareketin tohumu artık toprakla temas etmiştir. Fırtınaların etkilemeyeceği büyük bir ağaç olmuştur. Bu ağacın gölgesinde kalbinde vatan, millet olan herkese yer vardır. Geçmişle ilgili tereddütümüz yoktur. Teşkilatın gereklerine uyan, fitneden uzak duran herkesle edilecek sohbetimiz, içilecek çayımız vardır. Ülkücü harekete edilecek hizmetlerin de sonu yoktur. Hep birlikte tüm ülküdaşlarımızla davamıza hizmetten mutluluk duyarız.

“KONGREMİZ ŞÖLEN HAVASINDA YAPILACAK!”

Gönüldaşlarımızın, ülkücü ailemizle bir ve beraber olma sürecinin tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri samimi beklentimizdir. Buluşma yerimiz teşkilattır, kucaklaşma zamanı gelmiştir,  Yuvamız da olan buluşma, bir ve beraber olma hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır. Çağrımız birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla sarılmaya ve tokalaşmayadır. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyin ifade ettiği üzere; ‘Üç hilalli bayrağımızın altına, her şeyini yüksünmeden gözden çıkararak büyük Türklük ülküsü için savaşacak kimseleri çağırıyorum. Ürkenler, üşenenler, tembeller, benciller, çıkarcılar çekilsinler uzak dursunlar.’ MHP Gebze İlçe Başkanlığı 14. Olağan Kongresi 26 Ağustos Cumartesi saat 12.00’da Gebze Kültür Merkezi’nde yapılacaktır. İnanıyorum ki kongremiz tam bir şölen havasında ve uyum içerisinde yapılacaktır. Kongre süreçlerimiz ile ilgili ilerleyen günlerde Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve MHP Kocaeli İl Başkanımız Sayın Murat Nuri Demirbaş açıklamalarda bulunacaktır. Yapılacak kongrede adayım. Kongrelerimiz ile söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadardır.”

“CUMHUR İTTİFAKI’NA YOL HARİTASI ÇİZMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR”

MHP Gebze İlçe Başkanı Ali Yalsız’ın ardından Cumhur İttifakı MHP Gebze Belediye Meclis Üyesi Ömer Cihan Kavak yerel ve genel gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kavak, “Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin, Sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte inşa ettiği Cumhur İttifakı MHP Gebze İlçe Başkanlığı için kırmızı çizgilerimizin başında gelmektedir. Şehrimizde Cumhur İttifakı ruhunu en iyi şekilde temsil etmek en asli görevimizdir. Cumhur İttifakı liderimizin de belirttiği üzerine menfaatler üzerine pazarlıklar üzerine kurulmuş bir ittifak değil, devletin bekası üzerine kurulmuş bir ittifaktır. Gebze’de Cumhur İttifakı’nın bir parçası olarak üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızın bilincindeyiz, liderimizi ve il başkanımızı asla mahcup etmeyeceğiz. Cumhur İttifakı ortaklarımız ile birlikte cumhur ittifakı ruhuna uygun olarak uyumlu, birlik ve dirlik içerisinde olacağız. Yaklaşan yerel seçimler ile ilgili liderimizin emir ve talimatları doğrultusunda ilerleyeceğiz. Şu durumu da önemle ifade etmekte fayda görüyoruz; Cumhur İttifakı’na yol haritası çizmek, Cumhur İttifakı ortağımız AK Parti’yi büyükşehir ve ilçeler ile ilgili uyarmak hiç kimsenin hakkı olmadığı gibi haddi de değildir. Geçmişteki görevi ne olursa olsun Cumhur İttifakı’nın yol haritasını Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey çizer, bizlerde liderimizin talimatlarını harfiyen yerine getiririz. İnanıyoruz ki 2023 lider ülke Türkiye hedefimizle birlikte 2024 yılı Cumhur İttifakı’nın yılı olacaktır” diye konuştu.

“GEBZE’Yİ İL YAPACAĞIZ”

Cumhur İttifakı MHP Gebze Belediye Meclis Üyesi Ömer Cihan Kavak’ın ardından MHP Gebze İlçe Sekreteri Erdal Kabaca konuştu. Kabaca konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Malumunuz son 30 yıla damgasını vuran Gebze’nin il olma süreci. Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in seçim beyannamesinde yer alan Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 il 1000 ilçe açıklaması ile yine gündeme oturmuştur. MHP Gebze İlçe Başkanlığı olarak Gebze’mizin il olması ile ilgili tam 21 yıl önce durduğumuz yer ile bugün durduğumuz yer aynıdır. Bildiğiniz üzere; 2002 yılında TBMM’ye MHP Kocaeli Milletvekili Sayın Kemal Köse Bey’in Gebze’nin il olması gerektiği hususu ile ilgili yasa teklifi sunmuştu. MHP Gebze İlçe Başkanlığı olarak Gebze’mizin il olması konusunda şov peşinde olmadan, popülist siyaset üretmeden İl Başkanımız Sayın Murat Nuri Demirbaş ve MHP Kocaeli Milletvekilimiz Sayın Saffet Sancaklı Bey ile sürekli bilgi alışverişinde bulunarak neler yapabiliriz noktasında yoğun mesai harcıyoruz. İl Başkanımız Sayın Murat Nuri Demirbaş ve MHP Kocaeli Milletvekilimiz Sayın Saffet Sancaklı Bey, Gebze’nin il olması konusunda en büyük destekçimiz olduğunu özellikle sizlere belirtmek isterim. Önemle ifade etmek isteriz ki, Gebze’nin menfaatlerinin karşısında olmamız mümkün değildir. Elbette Gebze’mizin menfaatleri önceliklerimizin başında gelmektedir, lakin biz bir siyasi partiyiz ve biz milliyetçi hareket partisiyiz, lider teşkilat doktrin geleneğimize bağlı olarak, başını bir ülkücünün çekmediği hiç bir oluşumun içinde eylemin söylemin içinde olmayız. Gebze’mizin il olması konusunda samimiyetle uğraşlarımız devam edecek ve inşallah liderimizin de desteği ile başaracağız, temennimiz budur.”

“40 MAHALLEDE YETKİLENDİRME ÇALIŞMALARI BAŞLADI”

MHP Gebze İlçe Sekreteri Erdal Kabaca’nın ardından konuşan MHP Gebze Teşkilatlardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Adem Akşit ise konuşmasında, “MHP Gebze İlçe Başkanlığımıza bağlı 3 aktif bölge temsilciliğimiz bulunmaktadır: Osmanyılmaz Bölge Temsilciliği, Beylikbağı Bölge Temsilciliği, Yavuzselim Mahalle Temsilciliği olarak davamıza hizmet etmektedirler. Göreve gelir gelmez görev dağılımından sonra hem aktif bölge temsilciliklerimiz ve 40 mahallemiz ile ilgili yetkilendirme çalışmaları başlamış ve inşallah kısa zamanda da sonuçlanıp tüm bölge ve mahalle temsilcilerimize yetki belgeleri verilecektir” ifadelerine yer verdi. Yapılan konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran MHP Gebze İlçe Başkanı Ali Yalsız, ilçe yönetim kurulu üyelerini tek tek basın mensuplarına tanıttı. Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.