Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, CHP’den milletvekili aday adayı oldu

14 Mayıs 2023’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesinde partilerdeki başvurular da tüm hızıyla sürüyor. Resmi başvuruların sürdüğü CHP’de Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetiyle bugün genel merkeze gitti. Genel merkezde resmi işlemlerini tamamlayan Çiler, CHP’den aday adayı oldu.

NAİL ÇİLER’İN ÖZGEÇMİŞİ
1959 yılında Muş’un Malazgirt ilçesinde doğan Nail Çiler Matematik öğretmenliğini bitirerek 1978–1979 öğretim yılında Gebze Lisesi´nde meslek hayatına başlamıştır. 1983 yılında ise Gebze´nin ilk özel dershanesinde kurucu müdür olarak özel sektöre atılmış, farklı eğitim kurumlarında yönetici olarak meslek hayatını devam ettirirken 1988 yılında Gözde Kırtasiye´yi kurmuş ve ilerleyen dönemde Gebze’yi ilk kitap evi gençlik merkezi ile tanıştırmıştır.
1993 yılında Gör-Tan Otomotiv adı altında Hyundai Bayiliğini açarak otomotiv sektörüne adım atmış, devamında Görkem Otomotiv ve Örnek Sigorta grup şirketleri ile ticari faaliyetlerine devam etmiştir.
1994 yılında Gebze Ticaret Odası Meclis Üyesi olan Nail Çiler, sırasıyla 1999 Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği ve Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.
Yaşadığı ve istihdam yarattığı kent ile gönül bağını her geçen gün güçlendirerek 2009 yılında halen görev yaptığı Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na layık görülmüştür.
Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon Kurulu Başkan Yardımcılığı, Batı Anadolu Lojistik Organizasyonlar A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevleri de devam etmektedir.
Nail Çiler, evli ve iki çocuk babasıdır.