14 Mayıs'ta yapılacak olan genel seçim yaklaşırken Saadet Partisinde aday adaylık süreçleri devam ediyor.

Gazeteci Yavuz Vural Saadet Kocaeli’den aday adayı oldu.

Vural, ‘Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu'nun öncülüğünde ülkemizde Milet İttifakı gibi önemli bir oluşumun hayata geçmesini sağlamıştır. Özellikle adalet, ekonomi, milli güvenlik ve insan hakları ihlalleri başta olmak önemli başlıklarda büyük bir devlet kriziyle karşı karşıyayız. Bizlerde teşkilatlar olarak yaşanan büyük sorunları sonlandıracak liyakat ve tecrübeye sahibiyiz. Ve bu sorunları dönemin şartlarını iyi okuyarak çözeceğimize olan güvenimiz tamdır.’ Dedi.

Yavuz Vural Kimdir ?

1983 Yılında Tokat Turhal’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Gebze’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler Bölümünde 2010 yılında mezun oldu. Türk-Alman Üniversitesinde 5 yıl kamu görevlisi olarak çalıştı. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik üzerine 3. Lisans programına devam ediyor. Aynı zamanda Kocaeli Üniversitersi Halkla İlişkiler ana bilim dalında Yüksek Lisans eğitimini sürdürüyor. Ulusal basının önde gelen kuruluşlarından Milli Gazete’de gazeteci olarak çalışmaktadır.