yakintakipgazetesi @ gmail.com

Bölgemizde ki belediyeler hummalı bir şekilde cadde ve sokaklarda yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları yapıyorlar. Öncelikle şahsım adına kendilerine teşekkür ediyorum. Bölgemizin bir sanayi bölgesini göz önünde bulundurursak yeşillendirmenin ne kadar çok önemli olduğunu bir kez daha idrak etmiş oluruz. Bu yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını takdirle karşılarken bir öneride de bulunmak istiyorum

CADDE VE SOKAKLARA MEYVE AĞAÇLARI DİKİLSİN

Çocukluğumuzda memleketimizde herkes istediği gibi istediği nimete ulaşamazdı. Bölgemizde pek az bahçede meyve ağaçları vardı, ağaçlar genelde daha meyveye durduğunda çocukların istilasına uğrardılar. Şükürler olsun şimdi memleketimizde her şey bol, her meyve ’ye istediğimiz mevsimde ulaşma şansına sahibiz. Belki eskiden olsa yol kenarlarında meyve ağaçları çocuklar tarafından kırılırdı, şimdi ortadan böyle bir riskte kalkmış oldu. Bu durumda Bölgemizde görev yapan belediye başkanlarımız, Sayın Adnan Köşker, Sayın Şevki Demirci, Sayın Şükrü Karabacak ve Sayın Ali Toltar’a ricam ve önerimdir. Cadde ve sokaklara lütfen meyve ağaçları dikilsin. Bölgemizde yüzlerce festivaller düzenleniyor, neden belediyelerimiz kendi yetiştirdikleri meyvelerden festivaller düzenlemesinler? 

BU UYGULAMA BAŞKA İLLERDE VAR

Meyve ağacı dikme uygulaması ülkemizde çeşitli belediyeler tarafından uygulanmaya koyuldu, İnşallah bizim bölgemizde de uygulamaya konulur düşüncemi bir kez daha yeniliyor, Saygılar sunuyorum.