dyt.betulcelebi @ gmail.com

Fazla kilolardan kurtulmak için insanlar her türlü yolu denemeye açıktırlar. Bazen spor yaparak fazla kilolardan kurtulmayı deneyenler, daha sonra yediklerine dikkat ederek devam edebilirler. Bunların haricinde ilaç tedavisi ile zayıflamayı deneyenler de vardır.
Bazı insanlar bundan kurtulmak için doğal yöntemlere başvursa da bazıları zayıflama hapları ile derdine çare aramaktadır. Bu ilaçlar kısa sürede etki göstererek kişinin fazla kilolardan kurtulmasına yardımcı olmaktadır. Ancak zayıflamak adına kullanılan her ilaç işe yaramamaktadır. Markası belli olmayan ürünlere itimat edilmemelidir. Bunlar zayıflatmak yerine öldürebilir. Bu konuda her vatandaşın bilinçli olması gerekmektedir. Ucuz ve kalitesiz, herhangi bir kuruluştan onay almamış zayıflama hapları kişiyi öncelikle hızla zayıflatmaktadır. Daha sonra kişi hapların işe yaradığını düşünür ancak her gün aslında ölüme bir adım daha yaklaşmaktadır.
Zayıflama haplarının hiçbir bilimsel niteliği yoktur uzun süre kullanımı karaciğer başta olmak üzere diğer organlara zarar vermektedir.En etkili ve kalıcı zayıflama yöntemi kişiye özel beslenmedir kişinin ihtiyacı olan makro ve mikro besin ögelerini yeteri kadar alıp metabolizmasını hızlandırması ve kalıcı zayıflaması mümkün olur.