yakintakipgazetesi @ gmail.com

Kazancın 10’da dokuzu ticarettedir diye biliyoruz. Bu şiarla yetiştik ve bu düstur üzerine de geleceğimizi inşa etmeye çalışıyoruz. Bunun en büyük kazancı ise işini düzgün ve dürüst yapan ticaret ehli insan olması. Yani ahilik bilinci ile yetişmesi.

 

İşte bu anlamda kendi sektöründe nadir firmalardan birisi olan Ensar Alüminyum’dur. Türkiye de o kadar konu varken şimdi bu konunun ne ehemmiyeti var dediğinizi duyar gibiyim. Çok ehemmiyeti var. Çünkü günümüzde en çok aranılan özelliklerin başında güven gelmektedir. Aslında her insanın el emin olması gerekirken yaptığı her işi hakkıyla yapması gerekirken bunu yakalamak görmek neredeyse imkansız gibi bir hal almaktadır.

 

Bu sebepledir ki en büyük ayrıcalık ve öncelik güvenilir ve işini dürüst yapan birisini ya da firmayı bulmaktır. Kişi kendi yaptığı iş kötü bile olsa iş yaptıracağı zaman kendisi gibi olanı değil dürüst ve düzgün olanı aramaktadır.

 

İşte burada bahsettiğin özelliklere sahip hem ülke genelinde hem de yurtdışı bağlantılarıyla ilimizin lider kuruluşu Ensar Alüminyum bizim gurur kaynağımız konumundadır.

 

1997 yılında kurulan alüminyum doğrama, cephe giydirme, küpeşte, kompozit panel, polikarbonat ve bu ürünlerin tüm yan ürünleri ve aksesuarlarının toptancılığını yapan firmamız, Derince'de 250 m2 alanda, İzmit'te ise 1,750 m2 kapalı 400 m2 açık alanda olmak üzere 2 farklı yerde faaliyet göstermektedir. Yönetim Kurulu Başkanlığını genç yaşında üstlenen Harun Sarıdoğan’ın en büyük hedefi iç pazarda lider oldukları gibi yurtdışında ihracatta ülkemize sürekli ve devamlı katkı sağlamak.

 

İşini düzgün ve dürüst şekilde yaptığın zaman gördüğümüz gibi bir aile işletmesi olarak küçük bir atölye ile çıkılan yolda Dünya devi olunabiliyor. Kocaeli bu bakımdan çok şanslı. Ticareti hakkıyla yapan çalışanlarıyla işçi patron değil ağabey kardeş gibi olan bir aile gibi onların sevinçleri ve üzüntülerine ortak olan dertleriyle dertlenen ve en önemlisi alnının teri kurumadan çalıştığının karşılığını veren Sarıdoğan ailesi gibi Ensar Alüminyum firması gibi işverenler olduğu müddetçe hala gelecekten ve insanlıktan umut var demektir.

 

Bu anlamda alüminyum doğrama, cephe giydirme, küpeşte, kompozit panel, polikarbonat ve bu ürünlerin tüm yan ürünleri ve aksesuarları ihtiyacınız olduğunda illa Kocaeli’de olmanıza gerek yok Türkiye’nin her yerinden 445513 numaralı telefon ile uzman müşteri ilişkiler  kadrosuyla bunun yanında Dünyanın her yerinden bir tıkla www.ensaraluminyum.com. tr adresinden her türlü ihtiyaçlarınız titizlikle karşılanır.

 

Dürüstlüğü ve iş ahlakıyla başta ilimiz Kocaeli’ne verdiği hizmetler ülke ekonomisine kattığı katma değerler ile bunun yanında kazanç sadece bizim için olmamalı deyip sosyal sorumluluk projelerinde de en başta yer aldıkları için Ensar Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sarıdoğan ve ekibine sonsuz teşekkür ederiz.

 

Gelecekten ümidimizin gitmesine mani oldukları için ayrıca teşekkürler.

 

Selam, Dua ve Muhabbetle...