yakintakipgazetesi @ gmail.com

Terör bu ülkenin evlatlarının daha çok bir araya gelmesini sağlamıştır. Onlar bunu bizim ayrılmamız için yapsa da bizi daha çok birbirimize kenetlemiş ve Çanakkale ruhunun hakim olmasını sağlamıştır. Çanakkale’den geçemeyenlerin çanak antenden geçtiği ülkemizde korku imparatorluğunu hakim kılmaya çalışacakları bir Türkiye’yi onlara vermeyeceğiz.


Türkiye’nin ne kadar büyük bir devlet olduğunu olayın failinin saat geçmeden yakalanması ortaya çıkarmıştır. İçişleri Bakanlığı'nın da ABD’nin taziye mesajını kabul etmiyoruz cümlesi de çok manidar ve yerindedir. Ancak durumun bununla kalmaması ve ABD ile gerekli yaptırımların notaların verilmesi gerekirse ki gerekmektedir üslerin tasfiye sürecinin başlatılması elzemdir. Çünkü İsrail’in güçten anladığı gibi Sam Amca’da sadece güçten anlamaktadır.


Taksim’de gerçekleşen menfur saldırı için hiç siyaset devşirmeyeceğim çünkü bu konunun siyasetle ilişkilindirilmesi çok iğrenç ve zavallılıktır. Bundan siyaset devşirenler de helak olup gidecektir. Zaman bir olma birlik olma zamandırı. Ülkenin en doğusu ile en batısı arasında hiçbir fark yoktur. Edirne’nin en batısında ki insanın huzuru nasılsa Hakkarinin kırsalında ki çobanın huzurunun arasında hiçbir fark yoktur olmamalıdır.


Nasıl ki 1071 yılında Alparslan anadolunun kapılarını sonsuza kadar bizlere açtıysa Çanakkale ruhu da bu toprakların sigorta mührüdür. Nasıl ki yıllar önce Erbakan hoca Suriye ile vize muafiyetinin kaldırılmasının ileride büyük vahim sonuçlar doğuracağını söylediğinde görmezden gelindiyse şimdi yapılan o yanlışlardan ders çıkarmalı ve ülkenin güvenliği noktasında muhalefetiyle stk’sıyla her kesimle bir arada olunup yeniden Çanakkale ruhuyla yedi düvele karşı koyarız.


Yakalanan teröriste gelince kısasta hayat vardır ayeti kerimesinin uyarınca gereği yapılmaktadır ve kan hakkı devletin değil canlarını kaybeden ailelerindir. Devlet yakalanan teröristten bilgi anlamında alacağını aldıktan somra olayın gerçekleştiği yerde olayın gerçekleştiği şekilde ülkede yayın yapan tüm kanalların canlı olarak yayınlayacağı, yayınlamayanların lisanslarının iptal edileceği şekilde imha olma anının tüm dünyaya izletilerek bizimle uğraşanların sonu bu olur şeklinde olur diye bir gözdağı verilmelidir.


PKK bir terör örgütüdür. İçte ve dışta uzantıları teröristtir. Selam verdikleri konuştukları destekçileri besleyenleri görmezden gelenleri göremleri hepsi aynı kefede teröristtir. 1000 tır dolusu mühimmat gönderen de teröristin ağa babasıdır.


Bu ülkenin bir karış toprağında gözü olanın gözünü çıkarırız.


Selam, Dua ve Muhabbetle…