yakintakipgazetesi @ gmail.com

Herkes yazdı çizdi. Paylaştı kimi övdü kimi yerdi. Sanırım benim de iki çift kelam etme hakkım var bu konuda. Gündemin çok gerisinde kaldı ama yazmasam bana dert olacaktı onun için geçte olsa yazayım dedim.
 
   Geçmiş zaman belki tarihler tam net olmayabilir ama 2004-2006 arasındaydı. AGD – MGV olarak Manisa’da Kur’an Ziyafeti programını yapmıştık ya da yapmak üzereydik. O dönemler de gelmişti Manisa’ya bir program için Saadet Partisi’nin cevval kürsüleri inleten konuşmasıyla efsaneler arasında yer alan Gençlik Kolları Genel Başkanı Osman Nuri Kabaktepe. Kelimeler ağzından dolu dolu çıkardı. Seslendi mi öylesine heybetli aslan kükremesi gibi çıkar bütün gençliği etkisi altına alırdı.
 
   Manisa programına o zamanlar Manisa İl Sorumlusu olan Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez beyle beraber gelmişlerdi. Rabbim Hasan başkanımızdan razı olsun tüm Türkiye’de emeği çok olduğu gibi Manisa’da çoktur. O zaman yakından tanıma fırsatı bulmuştuk. Herkes gider de Kabaktepe başkan asla gitmez dediklerimizdendi. Gerçi herkes başeğer Mukadder Başeğmez sloganlarıyla da gidenler olmuştu. Sonra ne olduysa sihirli bir değnek değmişçesine gençlerin efsane abisi siyasetten uzaklaştı. Adeta sırra kadem bastı. Bir anda elini eteğini her şeyden çekti.
 
   Sonra STK’lar ile ortaya çıktı. Böyle biraz daha entelektüel gibi farklı bir kalıp içinde. Sanki geçen zaman içerisinde torna atölyesinden yeni bir kalıp kendisine biçilmiş o kalıba girmiş gibi. Günümüzün popüler söylemi ile örnekleme yaparsak Mücahit kimlikten Müteahhit kimliğe bürünmüş gibi. Bu örneklemeyi yaptığı iş anlamında değil de değişimi anlatmak için verdim.
 
   Ardından çok eleştirdiği neredeyse yerden yere vurduğu iktidara yakın kuruluşlarla dirsek temasları göz kırpmalar akil adam pozları siyaset üstü bir birey gibi durmalar. Gören ya da yeni tanıyan daha önce hiç siyasete girmemiş zannedecek. Hatta arama motorlarına ismini yazdığınız zaman neredeyse önceki dönem siyaset argümanları özenle temizlenmiş kaybolmuş gibi.
 
   Ve bir anda gündeme bomba gibi düşen AKP İstanbul İl Başkanlığı hem de Külliye’den talimatla.
 
  20 yıla yakın bir zamandır siyaset sahnesinde olan bir teşkilat İstanbul gibi Dünyanın Başkenti konumunda ki bir şehre İl Başkanı kendi içerisinden çıkaramayıp devşirme yollarla Başkan atıyorsa şapkayı önüne koyup düşünmeli. Hele hele bu isim daha yakın zamana kadar Saadet Partisi çatısı altında üst düzeyde görev yapmışsa yüzdelik dilimle küçümsenen bir teşkilatın aslında ne kadar büyük olduğunu da tescillemiş oluyor. Demek ki Saadet Partisi olmasa Türkiye’de siyaset yapan kurumlar yetişmiş insan bulamayacak.
 
   Son nefese kadar durduğumuz yerde ayaklarımızın kaymaması sabit kalması duasıyla.
 
   Selam, Dua ve Muhabbetle…

 YanıtlaTümünü yanıtlaYönlendir